90+7′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "Тоше Проески Арена", гр. Скопие, Северна Македония Зрители:
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

90+4′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 26-кратните шампиони на България тотално съкрушиха амбициите на Шкупи. Появилият се в игра Марин Петков центрира от ъглов удар, топката попадна в Роналдо, а той от близка дистанция записа името си сред голмайсторите.

88′

Хамза Рамани е санкциониран с жълт картон.

86′

Жълт картон за Пинтер.

82′

Али Адем заменя Путита.

82′

Воша влиза на мястото на Илиески.

78′

Maрин Петков влиза на мястото на Уелтън.

78′

Хасими Фадига заменя Джавад Ел Джемили.

70′

Жълт картон за Жереми Петрис.

65′

Дуду е заменен от Суад Сахити.

56′

Рикардиньо отстъпва мястото си на Роналдо.

Снимка 627898

Източник: startphoto.bg

56′

Асен Митков излиза от игра, за да се появи Асен Чандъров.

55′

Тимовски е заменен от Рамани.

55′

Хамиди е заменен от Трапановски.

48′

Жълт картон за Келиан ван дер Каап.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Възможност! Шкупи отново не съумя да прояви ефективност в завършващата фаза. Сефас бе изведен на стрелкова позиция, прехвърли Пламен Андреев, ала бранителят Кристиян Димитров със сетни усилия изчисти топката на сантиметри от голлинията. Уникална намеса!

Снимка 627903

34′

Жълт картон за Путита.

34′

Кристиян Димитров също си изкара жълт картон.

30′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Въпреки по-добрите положения за Шкупи, възпитаниците на Николай Костов съумяха да смълчат феновете на отбора от Северна Македония. Рикардиньо получи дълъг пас, пребори се с персоналния си пазач и комбинира с Уелтън, който от близка дистанция реализира за 1:0.

28′

Пропуск!Домакините имаха отлична възможност да открият резултата. След изпълнение от ъглов удар, Пинтер умело се вклини между защитниците на Левски, отправяйки корав изстрел, париран първокласно от Пламен Андреев.

26′
Снимка 627900

16′

"Сините" определено се чувстват комфортно на стадион "Тоше Проески Арена, тъй като за втори път застраши вратата на северномакедонците. Защитникът Кристиян Димитров се извиси над всички, за да нанесе удар, спасен от Илязи.

5′

Пламен Андреев! Двубоят започна равностойно, но наглед непредизвикана грешка от стража на Левски Пламен Андреев можеше да донесе попадение на Шкупи! Вратарят получи топката, след което не успя да я изрита, а тя попадна в играч на домакините, който обаче не успя да реализира от непосредствена близост.

1′

3. Блертон Шейи 97. Хасими Фадига

Левски започва участието си в Лигата на конференциите в 22:00 часа тази вечер. В Скопие "сините" се изправят срещу Шкупи в първи мач от втория квалификационен кръг на надпреварата. Мачът ще се излъчва по БТВ Екшън.

В предишния кръг домакините победиха с 5:0 като гост литовския Хегелман и след скромно 0:0 у дома продължиха напред. Левски показа" две лица в шампионатните си мачове - загуба с 1:2 от ФК ЦСКА 1948 Сф на "Герена" и победе над 3:1 Ботев Пд на "Колежа". В първата среща тимът показа, че е уязвим много при статичните положения - и двата гола дойдоха от такива ситуации.

Тази тенденция бе затвърдена и в Пловдив. Именно на тези детайли треньорът Николай Костов обърна внимание преди визитата на "Арена Тоше Проески". Позитивите бяха от сблъсъка с жълто-черните. Тогава сините показаха, че могат по-трайно да владеят топката, да бъдат много опасни по фланговете чрез Велтон и Роналдо. Както и, че умеят да разчитат на доброто движение между линиите на налагания смело Джевад ел Джемили, който демонстрира добър насочен удар.

Левски вече е в Скопие

Без Петрис

В състава на Николай дебютантите на континенталната сцена са малцина, ако не броим младоците Кристиян Йовов и Преслав Бачев. Дори юношата Асен Митков е играл в такива битки. Първа среща в евротурнирите ще изиграят Ел Джемили и вратарят Пламен Андреев, който обаче вече година е титуляр. Дебюти чакат ново попълнение - френският офанзивен халф Хасими Фадига, както и взетият през зимата Рикардиньо.

Треньорът на Левски Николай Костов за първи път ще изведе роден отбор в евротурнирите. Той обаче има 8 двубоя с чуждестранни тимове (2 с Банатс и 6 с Металург Донецк) има 4 победи, 2 равенства и 2 загуби при голова разлика 15:11. Той е отстранявал и два съперника, сега е ред на трети.

Теренът на „Тодор Проески“ в ужасно състояние за Шкупи – Левски

През миналата година на тази фаза Левски елиминира наглед непосилен съперник - четвъртфиналиста в турнира ПАОК. През тази кампания опонентът е далеч по-поносим. И "сините" са длъжни да се възползват от този факт. Преди 12 месеца еуфорията бе огромна, но последва приземяване срещу Хамрун. Прескачане на тази фаза ще донесе така нужното спокойствие.

При елиминиране на Шкупи Левски ще се изправи в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите срещу победителя от двойката Апоел Беер Шева (Израел) - Панавежис (Литва). Тоест, ще може да мечтае за класиране на плейофите, което носи чист приход от 750 хиляди евро. А попадане в същинската фаза е оценено от УЕФА на 2.94 милиона евро. За сините обаче тези цифри са още в сферата на "гладна кокошка просо сънува". Наред е Шкупи.