Левски даде сериозен повод за притеснение на феновете си само седмица преди Вечното дерби срещу ЦСКА. „Сините" загубиха с 0:1 в контролен мач срещу новака в „Б" група ФК Раковски.

Треньорът на столичани Илиан Илиев използва предимно резервни състезатели, които до този момент бяха получавали по-малко шансове за изява. Въпреки това, играта на Левски, бе доста бледа,, като положенията пред вратаря на домакините от Раковски се брояха на пръстите на едната ръка.

Раковски поведе още в 13-ата минута, но попадението бе отменено поради засада. Нямаше обаче какво да помогне на „сините" малко по-късно. Емил Аргиров получи топката по десния фланг, проби по крилото и пусна отлично към Цветан Павлов, който вкара в долния десен ъгъл на вратата за Ивайло Василев.

През второто полувреме Левски опита натиск и стигна до няколко възможности за изравняване. Най-чистата бе в 62-ата мин, когато Нуно Пинто центрира отляво към далечната греда, където Райков стреля отблизо с глава, но право в ръцете на вратаря.

Десет минути по-късно отново крилото бе близо до изравнително попадение. И този път обаче не му достигна малко точност, след като изстрелът му от фаул мина на сантиметри от гредата.