Шампионът на България Левски се издъни при гостуването си на Беласица. В мач от 5-ия кръг на "А" група "сините" завършиха наравно 0:0 с тима от Петрич.

Срещата започна по-добре за домакините, които бяха по-настойчиви пред вратата на Георги Петков. Гостите от София пък организираха атаките си бавно и сигурно, но до по-опасни положения пред Бахтарлиев не се стигаше.

В 13-ата минута Бела можеше да поведе в резултата. Дубала открадна топката от Томашич пред наказателното поле на Левски, подаде към Господинов, чийто удар срещна лявата греда на вратата на Георги Петков. До края на първото полувреме играчите и на двата отбора опитваха удари от различни положения, но до попадение не се стигна.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха. Положения се редяха и пред двете врати. Липсата на концентрация у играчите обаче пречеше резултатът да бъде открит. Все пак 66-ата минута това се случи. Дубала успя да вкара топката във вратата на Левски, но главният съдия на мача Антон Генов отмени попадението, тъй като нападателят се е намирал в положение на засада.

В 88-ата националният страж Георги Петков спаси отбора си от загуба, след като буквално закова топката на голлинията, след хубав удар на искания от ЦСКА бразилец Ели Маркес. До края на срещата играта се пренесе в средата на терена и по-сериозни положения пред двамата вратари нямаше. След равенството шампионите изостават вече на три точки от вечния съперник и водач в класирането ЦСКА, делейки четвъртото място със Славия, които надвиха 4:2 Ботев (Пд). Със спечелената точка Беласица събра четири и остава на предпоследната 15-а позиция.

Изказванията след мача Беласица - Левски 0:0

Горан Петров, вицепрезидент на Беласица: Спечелихме една точка която не ме задоволява. На база показаното на терена можеше да спечелим и три, но не можахме да реализираме головите си положения. С този резултат сложихме край на всякакви спекулации около ръководството на клуба и естествено доказахме на феновете, че не влизаме в уговорки с никого.

Костадин Хаджииванов, президент на Беласица: Много силен мач направиха днес футболистите на Беласица. Доволен съм от старанието и мъжествоно на всички. Играха с дух и пълно раздаване на терена. Ако играят и за в бъдеще така доста отбори ще напуснат терена с наведени глави. Момчетата ще бъдат възнаградени по достоен начин за отличната си игра.

Станимир Стоилов, старши треньор на Левски, отказа на пресаташето на Беласица да се качи в залата за конференции. При полеви условия той даде своето мнение пред съблекалнята на домакините: Не можахме да намерим най-точния път до вратата на домакините и отбележим гола който да ни донесе трите точки. Доволен съм от играта на футболистите само през първата част на рещата , а през втората - не. Беласица имаха своите възможности като играеха изключително на контраатаки което бе нормално и според моите очаквания. Вече сме на три точки зад вечния съперник ЦСКА които може да се наваксат.

Мирослав Митев, старши треньор на Беласица: Рискувах, като пуснах в игра невъзстановените основни футболисти Орловски, Личков и Господинов. Орловски и Личков успях да подменя, но Господинов - не, защото бях извършил вече три смени. Господинов бе истински герой, след като издържа докрай накуцвайки.
Спечелената точка е много за нас, защото е срещу шампиона на страната. Не успяхме отново да реализираме създадените си голови положения, като веднъж улучихме и страничната греда на Левски.

Горан Шукрия бивш старши-треньор на Беласица: Геройски мач на футболистите на Беласица, гордея се, че съм бил наставник на такъв отбор. Въпреки контузиинте на основни футболисти, домакините заслужено спечелиха едната точка, а можеше да спечелят и три. През определен период от време отборът на Беласица игра и с 10 души на терена. Много ценна точка за петричките футболисти, защото Левски е силен отбор, който представлява България по европейските терени.