Левски и Спартак (Москва) завършиха 1:1 в контрола, играна в Ейлат, Израел, където българският шампион е на подготовка.

За "сините" това бе втора проверка от началото на лагера в Ейлат. Във вторник Левски победи с 2:1 седмия в израелския шампионат Макаби (Натания).

Роман Павлюченко изведе Спартак напред в резултата в 18-ата минута, а Димитър Телкийски в 50-ата възстанови равенството. За Телкийски това бе второ попадение в контролите, след като се разписа и срещу Макаби.

Руският тим, който пристигна в Ейлат час преди началото на мача, започна по-добре двубоя, като в 18-ата минута най-активния в редиците им Павлюченко откри резултата с глава. Първият му удар бе спасен от вратаря Митрев, но при добавката, отново с глава, топката влезе във вратата на Левски.

До края на полувремето футболистите на Спартак пропуснаха още няколко добри възможности за нов гол.

За второто полувреме Станимир Стоилов пусна изцяло нова единадесеторка, която се представи далеч по-добре.

В 50-ата минута Седрик Бардон отлично намери Телкийски, който технично преодоля вратаря Хомич.

До края на мача добри възможности за гол пропуснаха Джаейоба, Ричард, Коприваров и на два пъти Телкийски, като отлични изяви на вратата на Спартак имаше Хомич.

Двубоят бе изгледан от собственика на Левски адвокат Тодор Батков и доскорошният финансов благодетел на клуба Майкъл Чорни

Контролата  пропуснаха контузения Йовов, Балтанов и Николай Михайлов, както и шестимата юноши, които са на подготовка с тима.

Стартовият състав на Левски
Митрев, Миланов, Стойчев, Вагнер, Томашич, Боримиров, Сърмов, Огнянов, Домовчийски, Николай Димитров и Емил Ангелов.

През второто полувреме започнаха: Петков, Станислав Ангелов, Топузаков, Минев, Диано, Ричард, Мирослав Иванов, Бардон, Джаейоба, Телкийски и Коприваров.