Отборът на Левски ще трябва отново да се справя без двама от своите атакуващи халфове - Богдан Вашчук и Паулиньо. Двамата няма да бъдат на разположение и за изключително трудното гостуване на Черно море от турнира за Купата на България.

Победителят, който ще се класира за четвъртфиналите през февруари следващата година, ще бъде определен в един мач.

Отсъствието на Паулиньо и Вашчук ще е сериозен удар по треньора Славиша Стоянович, тъй като отново опциите в предни позиции на наставника ще бъдат малко на брой.

Двамата се контузиха по време на домакинството на Славия, което бе спечелено с 2:0.

Тогава Паулиньо започна срещата с проблеми в областта на адукторите и остана на терена до почивката. Той бе заменен именно от Вашчук, който също получи травма. Лекарският щаб не успя да ги вдигне по време на паузата в първенството и те пропуснаха визитата на Лудогорец (1:2) и домакинството на Верея (7:0).