Треньорът на Левски Станимир Стоилов постигна юбилейна 150-а победа в родното първенство. Първата бе при дебюта му преди повече от 18 години - на 6 август 2004 г. с 3:0 над Славия на "Георги Аспарухов". Освен със "сините" той е печелил в елита и с тимовете на Литекс и Ботев (Пловдив).

Левски не бе реализирал попадение в предишните два сблъсъка с Ботев Bp - 0:0 на "Герена" и 0:2 на "Христо Ботев". Преди Андриан Краев да отбележи, за последно в мрежата на врачани се бе разписвал Найджъл Роберта - при 3:1 за сините на 13 март 2021 година. Между двата гола изминаха 235 минути - 3 часа и 55 минути, пише Тема спорт.

Левски победи Ботев (Враца) с 2:0 в efbet Лига

Левски с рутинна победа над Ботев (Враца), Сундберг развали "синия" празник

Андриан Краев и Илиян Стефанов бяха точни за столичани

Андриан Краев отбеляза първия си гол за Левски през кампанията. През миналия сезон дефанзивният халф се разписа два пъти в първенството.

Това бе първият шампионатен мач през сезона на сините извън столицата. Те имаха и визита на ФК ЦСКА 1948, загубена с 0:1.