Лудогорец записа разгромен успех срещу Левски в мач между двата отбора от 27-ия кръг в родния футболен елит.

"Орлите" стигнаха до успеха в Разград с 5:1 след четири отбелязани гола през втората част и записаха най-голямата си победа над този съперник в исторически план.

До този момент двата отбора са се срещали 45 пъти след влизането на разградчани в efbet Лига. В тези мачове Лудогорец има 27 успеха, седем победи са за столичани, докато равенствата - 11.

До днес най-голямата победа на Лудогорец над Левски беше 4:2, през октомври 2021-а година. Левски пък не е губил с пет допуснати гола в родния футболен елит от сезон 1995/1996, когато тимът на Нефтохимик побеждава също с 5:1 "сините", само че на "Лазур".

Лудогорец - Левски 5:1 в мач от efbet Лига

Лудогорец размаза Левски за няколко минути и направи голяма крачка към поредната титла

"Орлите" с победа по навик, но този път с разгромен резултат - 5:1