Левски спечели с 2:1 последната си контрола в Агия Напа срещу Слован (Либерец). "Сините" започнаха отлично и поведоха още в 12-ата минута.Александров изведе Антонов на изгодна позиция, но вместо да бие, нападателят реши да пусне към Жоазиньо. Бразилецът бе оставен непокрит и нямаше проблеми да се разпише за 1:0.

Веднага след това отново той изскочи очи в очи с вратаря на чехите, но пропусна.

в 37-ата минута Георги Сърмов удвои преднината на българите с топовен шут от 30-ина метра. Малко след това Слован намали. Петков изби една центрирана топка право в краката на Деймек и резултатът вече бе 2:1.

През второто полувреме играта беше по-разпокъсана, с повече единоборства и почти без сериозни опасности пред двете врати. В офанзивен план "сините" се отчетоха с две опасни центрирания на Жоазиньо в наказателното поле, които обаче не доведоха да точен удар към вратата на Хаузер.

В самия край Георги Христов можеше да вкара трети гол за българския шампион. След двойно подаване с Еньо Кръстовчев той навлезе в наказателното поле, но си поведе по-дълго топката и шансът беше пропилян.

В ответната атака чехите пък можеха да изравнят, но Петков изби в корнер опасния удар от въздуха на Томаш Досталек от наказателното поле.

Така Левски завърши лагера в Кипър с три победи (5:0 срещу ФК Прибрам, 1:0 срещу Динамо Минск и 2:1 срещу Слован Либерец) и две загуби (0:3 от Шериф Тираспол и 0:2 от Легия Варшава) в пет контролни срещи.

На днешния двубой присъства и националният селекционер Станимир Стоилов, който до края на седмицата се очаква да обяви състава за приятелската среща с Полша на 3 март.

ЛЕВСКИ - СЛОВАН 2:1

1:0 Жоазиньо (12')

2:0 Сърмов (37')

2:1 Деймек (40')

Левски: Петков, Топузаков, Бензукан, Милиев, Минев, Сърмов, Бардон, Александров, Н. Димитров, Антонов, Жоазиньо (след почвиката в игра влязоха: Генев, Христов, Йовов, Балтанов и Кръстовчев)