Левски победи полския Корона с 3:2 в петата си контрола в Австрия.

Шампионите са на подготовка на базата Линдабрун край Виена.

Срещу полският тим, който е пети от последния шампионат на страната, "сините" започнаха изключително активно, като още във втората минута Христо Йовов проби по крилото и подаде в наказателното поле, където Седрик Бардон засече за 1:0.

В 16-ата минута след удар на Бардон топката рикушира в крак на бранител на полския тим и отново влезе във вратата на Корона за 2:0 за Левски.

Две минути по-късно Лусио Вагнер събори в наказателното поле пред Петков Бонин от тима на Корона, и Зганяч реализира отсъдената от рефера Михаел Шмит дузпа за 2:1.

В 31-ата минута заради болки в бедрото авторът на двете попадения за Левски Бардон бе принудително заменен от Домовчийски.

До края на първата част положения за гол пропуснаха Емил Ангелов, Домовчийски, Йовов и Боримиров.

Втората част на двубоя започна също с пропуск за Левски на Коприваров.

В 57-ата минута поляците стигнаха до изравняване, след гол на Робак. Отбраната на Левски спря в очакване на засада на полския футболист, която не бе отсъдена. Робак нахлу в наказателното поле и без проблем вкара.

Само минута по-късно обаче шампионите възстановиха аванса си от един гол. Лусио Вагнер центрира в наказателното поле, където най-активния в редиците на Левски в този мач Милан Коприваров засече с глава за крайното 3:2.

В 61-ата минута Коприваров бе изведен на стрелкова позиция пред вратата на Корона, но пропусна.

В сряда Левски играе поредната си контрола, като съперник е австрийския Адмира Вакер.