Левски дебютира със загуба през новата 2017 година, след като футболистите на Елин Топузаков допуснаха поражение с 1:2 в контрола срещу лидера в румънското първенство - Виторул (Констанца), воден от легендата Георге Хаджи.

За състава на "сините" участие взеха и трите нови попълнения, привлечени по време на трансферния прозорец - Амаду Сукуна, Давид Яблонски, и каращият проби в състава - Йоанис Скондрас.

Левскарите заложи през двете полувремена на два различни състава, като единственият, който остана на терена през всичките 90 минути, бе младият вратар Николай Кръстев, завърнал се от наем в Несебър.

Началото за формацията на Елин Топузаков бе доста сковано и неориентирано, което позволи на румънците да нанесат два бързи удара в рамките на по-малко от 20 минути.

Още в 6-та минута Нимели получи топката зад гърба на защитата, и макар че останаха съмнения за засада, това не попречи на атакуващия футболист на румънците да отбележи - 1:0 за Виторул!

НА ЖИВО: Левски - Виторул, румънците нанизаха два бързи гола

"Сините" с първа контрола за годината

Минути по-късно Божидар Краев можеше да изравни резултата, но пропусна да разгърне добре контраатака за Левски. Пропускът доведе до ответна реакция, която завърши с втори гол за съперника на "сините".

Той дойде след лошо изчистване на топката при изпълнение на корнер, която попадна в Пурец, за да може последният с хубав удар от дъгата на наказателното поле да вкара за 2:0 за Виторул!

Минута по-късно Георги Костадинов отбеляза попадение за Левски, което обаче бе отменено заради засада.

До края на полувремето румънците можеха да вкарат и трето попадение, но на три пъти Николай Кръстев се намеси решително при удари от удобна дистанция. Така при два гола аванс за румънците отборите се оттеглиха на почивка.

През втората част и двамата треньори предпрпиеха множество промени, което доведе до спад в игровия ритъм. Това логично повлия и на липсата на достатъчно голови ситуации пред двете врати.

В 63-та минута Бабатунде Адениджи опита остро центриране, но стражът на румънците спаси.

5 минути преди края на срещата десният Сашо Александров върна едно попадение след страхотно изпълнение от около 25 метра, с което бе оформен и крайният резултат - 2:1 за Виторул!

Стотина привърженици на "сините" пък подкрепиха отбора на Елин Топузаков, който в неделя се прибира в България за кратка почивка.