Шампионът Левски победи с 5:0 третодивизионния Спортист (Своге) в контролна среща, играна днес на стадион "Георги Аспарухов". Старши-треньорът на "сините" Станимир Стоилов пусна в игра по-голямата част от резервите си и юноши на клуба, тъй като не можеше да разчита на 12 футболисти, които са ангажирани с националните отбори.

Резултатът бе открит още в 5-ата минута Георги Сърмов от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Теодор Тошев в наказателното поле, който блокира удар на Мирослав Иванов. В 12-ата минута, след корнер от ляво, изпълнен от Веселин Минев и разбъркване в наказателното поле, Джайеоба от 5 метра направи 2:0.

Класическият резултат беше оформен от юношата Александър Киров, който засече от 3-4 метра ниско центриране от ляво на Минев и отбеляза първия си гол за представителния отбор на Левски. В 64-ата минута резервата Седрик Бардон изведе друга резерва Георги Чакъров сам срещу вратаря и той по земята направи 4:0.

Крайното 5:0 оформи самият Бардон след отличен извеждащ пас на Чакъров. Най-чистото положение за гостите изпусна Борислав Димитров, който след центриране на Антонио Павлов от фаул отдясно от 4-5 метра, с глава прати топката над гредата.

"Добра проверка, доволен съм от сериозността, с която игра отборът. Имаше динамика и сигурност при владеенето на топката. Вкарахме и голове. Добро представяне на младите", коментира след мача наставникът Станимир Стоилов.

В последните 30 минути се видя, че този тим щеше да изглежда добре в "Б" група, където трябваше да играе като дублиращ отбор.Имаме ядро от 10-15 юноши, които са на много добро ниво и такива мачове щяха да бъдат изключително полезни за тяхното развитие.

За съжаление идеята дублиращите отбори да играят в "Б" група не бе приета.   Не съм доволен от Мирослав Иванов за ситуацията през второто полувреме, когато излязоха двама на един. Той бе длъжен да подаде, не действа егоистично. Няма да търпя такова нещо в Левски. Затова го и смених.

Стоилов каза още, че е изгледвал доставените касети от Саид Ибраимов и от мениджъра Мирчо Димитров. "Има богат избор избор на играчи от Бразилия.

Няколко футболисти ми направиха впечатление. Ще изгледаме пак записите и ще преценяваме в следващите няколко дни. Не всички играчи обаче са свободни агенти и можем да ги закупим", завършва Мъри