Левски записа първо равенство през сезона в efbet Лига. Това се случи в 12-ия мач на сините в първенството срещу Септември София (0:0) на стадион "Васил Левски". До момента възпитаниците на Станимир Стоилов имаха осем победи и три поражения.

През последните години столичани неизменно поделяха точките с противниците си в по-ранен етап от първенството. Трябва да се върнем през сезон 2011/2012, за да видим последната по-дълга серия без равенство от началото на шампионата. Тогава в продължение на 23 кръга Левски и противниците му не стигат до поделяне на точките в срещите. Серията приключва на 8 април 2012 година с 1:1 срещу Локомотив София като гост, пише "Тема спорт".

Пламен Петров: Целта е да достигнем над 20 000 карти

"Тази година кампанията е насочена изцяло към нашите фенове"

Централният защитник Хосе Кордоба за първи път не изигра пълни 90 минути в мач от Първа лига. Панамският бранител бе заменен от Цунами в 89-ата минута срещу Септември София и по този начин бе прекъсната серията му от 11 поредни двубоя, в които неизменно оставаше на терена до последния съдийски сигнал. 21-годишният футболист остава маратонец при сините с 1079 минути, а на втората и третата позиция са крилата Роналдо (1026) и Уелтън (975). Седем играчи са взели участие в 12-те мача на Левски от началото на сезона - освен тримата изброени в тази графа влизат още Филип Кръстев, Георги Миланов, Илиян Стефанов и Келиан ван дер Каап.

Сините в девети двубой от началото на сезона записаха суха мрежа. Тимът на Станимир Стоилов е №1 по този показател в Първа лига, след като от 12 мача в 9 не допусна гол в собствената си врата. Седем от сухите мрежи са на сметката на Пламен Андреев. На второ място е ФК ЦСКА 1948 с 8 от 14. Сините имат да изиграят и два отложени мача - с Черно море (2 ноември) и Лудогорец.

В четвърти двубой през сезона Левски не успява да отбележи гол през първото полувреме. В предишните случаи сините спечелиха два (1:0 над Пирин и 2:0 над ЦСКА) от тях и загубиха един (1:2 от Славия), но срещу Септември София не успяха да покажат по-добрата си ефективност през втората част и записаха първото си равенство през сезона.