Левски победи с 8:0 юношите на Марек в генерална репетиция за гостуването на европейския клубен шампион Барселона във вторник. Двубоят от петия кръг на родната "А" футболна група се игра пред празни трибуни на стадион "Бончук" в Дупница, тъй като домакините имат да излежават наказание заради инцидентите на двубоя с Вихрен.

Допълнително предимство за "сините" бе и фактът, че Марек излезе буквално с юношите си, след като титулярите вече седмица не тренират за неизплатени заплати. Очаквано тези фактори ощетиха двубоя от каквато и да е интрига и единствената въпросителна в мача бе с каква разлика ще спечели визитата си Левски.

В същото време и малкото титулярни играчи на "сините" трудно намираха мотивация за игра, но все пак успяха да отбележат пет безответни гола през първото полувреме. Милан Коприваров откри в 14-а минута след удар с глава, пет по-късно Емил Ангелов бе най-съобразителен след разбъркване пред Евгени Спасов и направи 2:0. След още четири минути Георги Иванов излезе сам срещу вратаря и го преодоля за 3:0.

В 31-а минута отново Гонзо с глава и копие на гола му от страна на Емил Ангелов оформиха крайното 5:0 за първите 45 минути. Левски обаче даде една свидна жертва - още в самото начало зверски шпагат на Марио Данаилов срещу Живко Миланов извади последния от игра. Защитникът бе заменен от Мирослав Иванов, който доигра мача.

Второто полувреме, в което в игра се включиха още от резервите на шампиона, започна по абсолютно същия сценарий. Още в 46-а минута резервата Георги Сърмов улучи гредата, а шестдесет секунди по-късно Ричард Еромоигбе даде възможност на вратаря Спасов да се прояви, след като не успя да го преодолее от дузпа.

Все пак нигериецът получи право да отбележи първия си гол за Левски четвърт час по-късно, когато отново от единайсетметров наказателен удар все пак се разписа за 6:0. В 72-а Георги Иванов оформи своя хеттрик след поредното разбъркване в пеналта на Марек и по този начин еднолично оглави голмайсторската листа у нас с актив от 6 попадения.

Пет по-късно хеттрик записа и Емил Ангелов и по този начин шампионите изравниха клубния си рекорд за победа в първенството. При същия резултат завърши и двубоят на "сините" срещу Локомотив (Сф) през далечната 1994-а година. След този кръг головата разлика на "сините" е 19:0, а абсолютно неравностойната игра в мача изцяло обезмисли визитата на скаута на Барселона Жоан Мартинес Веласкес, който пристигна в столицата да разузнава съперника преди двубоя във вторник.