Младите играчи на Левски претърпяха нова загуба в контролите, като днес те бяха победени с 2:0 от румънския отбор от втора дивизия Арджеш (Питещи). Преди 4 дни почти същата формация отстъпи със същия резултат 0:2 на друг румънски тим - Оцелул. Днес в игра за "сините" се завърнаха Лусио Вагнер и Ричард.

Възстановеният от травма в коляното Вагнер се появи на терена като резерва
през второто полувреме. За последно бразилецът игра в шампионатния двубой срещу Локо (Сф) на 24 ноември, който завърши 0:0. Полузащитникът Ричард Еромоигбе се присъедини към Левски днес следобяд. Ричи пропусна досегашната подготовка на
"сините" заради ангажименти с националния отбор на Нигерия в турнира за купата на Африканските нации. И Вагнер, и Ричард влязоха в игра в 58-ата минута.

Младият Виктор Генев си вкара автогол в началото на мача и така даде аванс на румънския тим. Халфът Сорин Букуроя центрира остро в наказателното поле на Левски и Генев в опита си да пресече отклони топката в мрежата на Цветан Димитров.

Футболистите на Левски започнаха сковано, но след 25-ата минута започнаха да играят по-добре. Мариян Огнянов беше близо до изравняването в 34-ата минута, но нацели напречна греда на Мацата от фаул от 20 метра. Топката се върна в краката на Александър Киров, който беше повален в наказателното поле, но главният арбитър Джак Ягов не отсъди очевидната дузпа.

Малко по-късно Ели Зизов стреля опасно от фаул, но този път вратарят на румънците Думитру Хотобоч показа класа.

През втората част, въпреки промените и появата на терена на някои от по-опитните играчи, футболистите на треньора Станимир Стоилов не създадоха кой знае какви опасности за румънската врата. Напротив - в 81-ата минута грешка на Балджийски остави Войкулет сам срещу вратаря Митрев, от където за румънеца не беше проблем да вкара втория гол. Румънецът открадна топката от младия халф на сините и остана сам на чиста позиция.

Двете най-чисти положения за Левски бяха създадени в края на мача, като и двете бяха пропилени от Александър Киров. Най-напред Лусио Вагнер му центрира от ляво, но ударът му с глава излезе в аут. След това при триково изпълнение на фаул, Киров ритна топката в аут.

Последната проверка на Левски на лагера в Кипър е на 13 февруари срещу Артмедия (Братислава).

Съставът на Левски: Цв. Димитров, Сим. Иванов, Генев, Минев, Киров, Балтанов, Матев, Огнянов, Табаков, Иса, Зизов (Митрев, Станчев, Ричард, Балджийски, Вагнер)