90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители:
90′

Левски спечели с 1:0 срещу Хебър на "Герена". В герой се превърна Роналдо, който се разписа в добавеното време. Така "сините" събраха 12 точки и се изкачиха на осмото място във временното класиране.

90′

Левски стига до попадение чрез Роналдо в последната минута на добавеното време.

89′

Пенев прави последната си смяна.

86′

"Сините" хаотично търсят попадение. Играчите на Костов нямат идея как да стигнат до гол.

75′

Все пак не се стигна до ексцесии. Привържениците на вековния клуб запалиха фенерчетата си, за да подкрепят любимците си.

70′

Взискателната публика на Левски започна да показва признаци на нервност.

67′

Отлична възможност се откри пред резервата Стефанов, който получи подаване с глава от Чандъров. Нападателят стреля лошо с левия крак далеч от целта.

66′

Любослав Пенев също поглежда към резервната скамейка. Ангел Бастунов напуска за сметка на Стилиян Тисовски.

66′

Николас Пенев напуска за сметка на украинеца Олексий Збун.

60′

Натискът на Левски се засили след паузата. Центриранията в наказателното поле на Хебър обаче не дават желания резултат към момента.

60′

Николай Костов предприема първите си смени. Джавад Ел Джемили отстъпва мястото си на Илиян Стефанов.

60′

Асен Чандъров влиза на мястото на Фадига.

60′

Асен Митков отстъпва своето място на Андриан Краев.

60′

Патрик-Габриел Галчев е заменен от Жереми Петрис.

45′

Вторите 45 минути стартираха. Младият Асен Митков получи неприятна контузия и вероятно ще бъде заменен.

45′

Сериозно разбъркване пред вратата на Хебър, тръгнало след изпълнение на статично положение. Отбраната на гостите обаче се справи със самоотвержени действия.

45′

Първите 45 минути завършиха без гол въпреки множеството възможности.

33′

Изстрел на Джавад Ел Джемили от над 20 метра беше избит с трудност от Матвей Игонен в ъглов удар.

Снимка 632397

Източник: startphoto.bg

32′

Комбинация между Цунами и Уелтон можеше да завърши с гол, но Роналдо се забави и не успя да се разпише на празна врата.

28′

Николай Николаев получава жълт картон за нарушение срещу Уелтън.

25′

Кордоба би с глава след корнер, но Лазар Марин изби пред голлинията на гостите.

15′

Опасност пред вратата на домакините. Ударът от близка дистанция на Ангел Бастунов обаче мина над вратата.

Снимка 632393

14′

Добра атака на Левски след пробив на Уелтън. Фадига обаче беше изпреварен за топката от вратаря на Хебър.

5′

Феновете изразиха подкрепата си към бившия треньор на Левски Петър Хубчев, който се бори с коварна болест. "Хубчев, с теб сме!", изписаха "сините" на таблото.

1′

Двубоят на "Георги Аспарухов" започна. Срещата се радва на сериозен зрителски интерес. Около 5000 зрители са заели местата си на стадиона въпреки късния час и утрешния делничен ден.

84. Стилиян Тисовски

Левски приема Хебър в последен двубой от осмия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Георги Аспарухов" започва от 21:15 ч., а главен съдия ще бъде Васимир Ел-Хатиб.

"Сините" отново ще играят на домашната сцена след отпадането от евротурнирите. Заради европейските им ангажименти от клуба отложиха решиха две от срещите си в елита - с Пирин и Арда. За последно Левски победи Ботев (Враца) с 2:1 в средата на август.

Левски губи Рикардиньо за Хебър?

Таранът е със сцепена глава

"Сините" ще търсят четвърти успех в efbet Лига. Столичани загубиха от ЦСКА 1948 и Локо (Пловдив) и победиха  Ботев (Пд), Локо (Сф) и Ботев (Вр).

Днес съставът на Николай Костов ще се изправи срещу една от приятните изненади през този сезон. Хебър се представя силно от началото на сезона и взе точки срещу ЦСКА и ФК ЦСКА 1948.

Възпитаниците на Любослав Пенев надвиха и отбори като Берое, Ботев (Пд) и Локо (София).