Отборът на Левски се поздрави с минимална победа с 1:0 над непретенциозния Сливнишки герой. Единственото попадение бе дело на Станислав Ангелов в началото на втората част.

Като титуляр за "сините" за първи път стартира "звездата в селекцията" Жоао Силва, както и новопривлеченият от Берое защитник Димитър Везалов.

Преди почивката шансове за попадения се отвориха пред Марсиньо, Симеон Райков и младите Цветелин Тонев и Антонио Вутов, които също стартираха като титуляри, водени от капитана в това полувреме Орлин Старокин.

В самото начало на втората част, Жоао Силва засече с глава центриране на Райков, но топката излезе на сантиметри в аут. Няколко минути по-късно обаче, появилият се като резерва Станислав Ангелов стреля точно от 16-17 метра в долния десен ъгъл и откри резултата.

Със сериозен пропуск се отличи Базил де Карвальо в средата на втората част, а до края на мача сериозни опасности пред двете врати липсваха и така мачът завърши при резултат 1:0 за Левски на стадион "Сливнишки герой" в Сливница пред погледа на около 400 зрители.

Сливнишки герой- Левски 0:1
0:1 Ангеллов (53)

ЛЕВСКИ: Ивайло Василев, Александър Башлиев, Сюлейман Диамутен, Димитър Везалов, Орлин Старокин (46-Дъстли Мюлдер), Антонио Вутов (71-Мики Орачев), Роман Прохазка (61-Стивън Петков), Цветелин Тонев (46-Станислан Ангелов), Симеон Райков (71-Христофор Хубчев), Марсиньо (56-Базил де Карвальо), Жоао Силва (77-Валентин Добревски)