Новото попълнение на Левски Линел Китамбала смята, че ще вкара на „Герена" повече голове от един от големите нападатели на „сините" в последните години - Гара Дембеле. Двамата се познават от съвместния си престой в прочутата френска школа „Клерфонтен".

„Не съм доволен от представянето си в първия мач. Честен съм, трябва да подобря много неща, трябва да поработя, за да дам най-доброто от себе си в предстоящия мач. Левски е един от най-големите клубове и трябва да се борим за спечелването на титлата в България", започна Китамбала пред „Диема спорт".

„Нямах контакт с Кевин Бру, преди да дойда в Левски. Чувам се с него, но преди да подпиша, разговарях само с брат ми и мениджъра си. Аз обаче знаех името на Левски, защото това е голям клуб, който играеше в европейските клубни турнири. Гарра Дембеле е по-голям мен, тренирахме заедно в академията, но това беше неговата последна година. След това Гарра започна да играе в представителния тим, а аз да се подготвям с децата. Знам, че той е отбелязал много голове за Левски и искам да подобря неговото постижение", коментира още играчът.

Китамбала пази и ясен спомен за мачовете между „сините" и Оксер в Лига Европа преди години.

„Тогава бях малко дете и с и мечтаех да играя за първия тим на Оксер, както и да играя в Европа. Сега обаче нося екипа на Левски и се надявам да постигна това с този отбор. Умар Диаби и Аимен Бе-лаид много ми помагат с адаптацията. Взех си апартамент близо до тях, за да сме заедно всеки ден. Диаби ми показа част от София. Това е страхотен град, искам да видя всичко, разгледах няколко парка и наистина е много красиво. Първата ми цел тук е да подобря физическото си състояние. Искам да дам най-доброто от себе си за този клуб. Ще тренирам много усърдно, за да дам максимума във всеки един двубой. Колко точно ще остана в клуба, не знам, ще видим. Само Левски!", завърши Китамбала.