Френският писател Андре Малро казва: "В политиката, както и в граматиката, грешка, която правят всички, се провъзгласява в правило".
До голяма степен, тази мисъл може да се причисли и към журналистическата професия. Ако бъдем откровени до болка, именно нашето съсловие притежава "силата", чрез която да моделира общественото мнение. Понякога при това, в доста погрешна посока...
анкета
Колко нови футболисти трябва да привлече Левски?
Нито един, съставът е добър и ще се бори за титлата 3.5%
Само един, не са нужни повече нови 1.2%
Двама, за да се засили конкуренцията 15.4%
Трима-четирима, за всяка линия 38.7%
Левски пак да смени целия отбор, това е практика в последните години 7.2%
Меси и Роналдо да дойдат, Левски пак няма да е шампион 34.1%
Също така, любим наш маниер е да заклеймяваме. Бързо "лепваме" даден етикет, който след това тегне като воденичен камък на шията на анализирания от нас обект.
Подобен тип ненужни грешки най-често се срещат в света на футбола. Главните действащи лица в него - играчите, ежеминутно стават жертва на подценяване или неоснователни критики. Всичко това разпалва една "вечна война" между журналисти и футболисти, от която определено не печели никой.
Един от многото, попаднали под безскрупулния обстрел от язвителни коментари, е халфът на Левски - Васил Панайотов.
Признавам си, когато на 19 юни, 2017 година разбрах, че въпросният е подписал с тима от "Герена", негативният сюрприз определено взе връх в моите емоции. Няма как и да бъде другояче, ако погледнем бившите му отбори Волов Шумен, Пирин (Гоце Делчев), Банско, Агия Напа, Завиша, Берое и Стал Миелец.
Без дори да е изиграл и една минута със "синия" екип, Панайотов бе "жигосан" като "поредното трансферно недоразумение". Качествата му бяха принизени до критичния за Левски минимум, а мнозина дори бяха готови да се обзаложат, че няма да изиграе повече от 2-3 мача. Така, както беше и при престоя му в Берое, където той никак не се разбираше с тогавашния наставник на заралии Александър Димитров.
Източник: Levski.bg
Васко обаче се доказа! Бавно и методично, полузащитникът извоюва своето си място в сегашната селекция на Делио Роси. Обори критиците и за пореден път потвърди библейската притча -"Последните ще станат първи!".
Да, колкото и налудничаво да звучи, към днешна дата именно Панайотов е един от най-ценните играчи, които Левски притежава. Далеч съм от мисълта, че качествата му са от някаква висока класа, но това, с което компенсира той е себераздаването. Едва ли ще намерим друг човек от титулярната единайсеторка, който непрестанно да бъде в епицентъра на събитията. Доколкото му позволява, Панайотов се опитва да бъде максимално ефективен и в двете фази на играта. Процентът му на отнети топки е изключително висок, а умението му да играе с едно докосване често придава така необходимата за вековниците скорост в нападение.
Напоследък започна и да бележи, което бе украшението на неговия силен полусезон. Странно защо понякога бива оставен на резервната скамейка за сметка на Антони Белмонт, но отдавна вече не търся логика в треньорските решения на Делио Роси, който незнайно защо симпатизира толкова много на анонимния французин.
Логично добрите игри на Панайотов може и да му осигурят трансфер в Италия или Франция. Вярно, става въпрос все за отбори от втора дивизия, но със сигурност този вариант е далеч по-привлекателен от участта да прекараш цялата си кариера в Първа лига, например.
Източник: LAP.bg
Ръководството на Левски трябва да направи всичко по-силите си, за да задържи играча. Панайотов заслужава нов договор, с подобрени параметри, защото съпоставен финансово и игрово с Жорди Гомес, надцененият испанец получава безсрамно повече.
С играчи като героя на този коментар, Левски няма да стане световен гранд, но със сигурност ще поеме към една по-добра посока. На бездушния "син" тим му трябват точно такива биткаджии, които са готови във всеки един миг да влязат в екшъна. Да оставят сърцето си на терена в името на победата и любимия отбор!
А повярвайте, такъв тип футболисти, в подобен период на безтитлие, са безценни за обезверената откъм очаквания публика на Левски.
Dаn
на 10.01.2018 в 13:36:19 #41999 г.Шпайдела като селекционер на Левски видя(откри) и взе на Герена Бисер Иванов-Легендата (Спартак-Пловдив) и Станислав Генчев (Ботев-Дебелец) от В група! Същите станаха титуляри и национали!Докато Насо Гъзъ Сираков харчеше чуждите пари и плащаше по 1 милион евро/долара за Гаучо и Жеан Карлос,които не ставаха и за дубъла!Извода е,че има много кадърни футболисти,но няма кой да ги открие и вземе, когато един отбор се управлява от некадърници и крадливи комисионери
borislav-malinov
на 09.01.2018 в 14:57:09 #3От 9г.Левски е един съвсем, съвсем обикновен отбор. В три поредни първенства завъши с 13,14,13 ЗАГУБИ. При 16 отборен формат на първенството щеше да заема 13 то, 14то място. Това е реалността.
09.09.16
на 09.01.2018 в 14:36:54 #2Друго е като имаш треньор, който може да те научи. Ако беше останал жадното досега да са го разкарали Васко, но Дуче Делио му намери точното място и го развива като футболист.
vladi-angelov-xyMFNApI
на 09.01.2018 в 14:02:03 #1Едно огромно ДА!