Георги Иванов-Гонзо направи поредното си завръщане в Левски с два гола с глава при домакинската победа на шампионите с 3:0 над Спартак (Варна) в мач от втория кръг на "А" футболната ни група.

В края на първото полувреме Христо Йовов изведе Левски напред, а през втората част два гола вкара Георги Иванов.

"Сините" пропуснаха две дузпи, чрез Емил Ангелов и Георги Иванов, удариха и две греди.

От самото начало на двубоя отборът на Левски, който бе без доста от титулярите си, започна с атаки към вратата на Генко Славов, докато играчите на треньора Мирослав Миронов се окопаха в отбрана и играха така цял мач.

В 5-ата минута един от най-активните в тима на Левски Мирослав Иванов удари греда, а в 29-ата минута същото стори и Йовов.

Последваха пропуски пред вратата на играча на мача за варненци Генко Славов на Емил Ангелов на два пъти и на Йовов, за да дойде 44-ата минута, в която Йовов от пряк свободен удар препарира вратаря за 1:0 за Левски.

Втората част започна със смяна в тима на Левски, като на терена се появи Георги Иванов-Гонзо.

Още с първото си докосване до топката нападателят реализира. В 48-ата минута той засече с глава центриране на Йовов и покачи на 2:0.

Последва дузпа за Левски, с чието изпълнение се нагърби Емил Ангелов, но пропусна.

В 68-ата минута се стигна до втора дузпа за "сините", която пък изпусна Георги Иванов.

Крайното 3:0 за Левски оформи с втория си гол в мача Георги Иванов в 83-ата минута, след като отново с глава засече центриране на Мирослав Иванов.

"Исках да видя в игрова обстановка някои от резервите, но не се получи. Не може да се правят изводи от такива мачове. Мисля, че "А" група няма нужда от такива тимове, като Спартак (Варна), които цял мач играят само в защита.

Тренираме дузпи, но колкото повече правим това, толкова повече сякаш пропускаме. Добре че в този мач пропуските не се оказаха фатални", коментира треньорът на Левски Станимир Стоилов.

"Заслужена победа за Левски. Имаха превъзходство във всички компоненти на играта. Показаха, че са най-силния отбор в България. Започнахме по-затворено, но след като получихме първия гол опитахме да променим поведението си на терена. За съжаление не се получи. Момчетата се стараха и показаха желание, но срещу отбори като Левски нямаме шанс.

Вратарят ни Генко Славов показа добра форма и доказа, че заслужава да играе в по-голям отбор от Спартак. Сигурен съм, че още следващия сезон това ще стане, ако продължава да се представя по този начин. Мачовете ни с Литекс и Левски минаха и сега вече се настройваме за двубои с равностойни съперници", коментира наставникът на Спартак Мирослав Миронов.