В последните годи­ни не само слабата иг­ра и липсата на тро­феи притесняваха феновете на Левски. Да­леч по-голяма бе болка­та от факта, че няма юноши в първия със­тав. След генерация­та на Живко Миланов, Валери Домовчийски, Николай Димитров-Хичо, Лъчезар Балтанов и Мариян Огнянов, които бяха налагани по времето на Стани­мир Стоилов, възпи­таници от школата така и не успяваха да се утвърдят при мъ­жете.

ДЮШ доста дълго време лъкатушеше и въпреки успехите в първенствата и спе­челените купи - никой от талантите не на­мираше трайно мяс­то в първия отбор. Директорите в шко­лата доста често се сменяха (на поста само в последните 3-4 години се изреди­ха Бисер Хаздай, Кирил Ивков, Ясен Петров, пак Кирил Ивков, Антони Здравков, за пореден път Кирил Ивков), а в моментa реално няма такъв. Предстои да бъде назначен. Имаше доста рокади и в треньорския състав. Това нямаше как да не даде отражение...

Светъл лъч в пос­ледно време бе нала­гането на Антонио Вутов. А през този сезон и смелото пус­кане на Борислав Цо­нев при мъжете, очаква се тенденцията да продължи и през пролетта на терена често да се появява и неговият брат близнак Радос­лав.

След 39 мача във всички турнири за Левски и 4 реализира­ни гола Антонио Вутов бе продаден на Удинезе. И то преди да навърши 18 годи­ни. От него клубът си гарантира приход от 600 хиляди евро. При това срещу минимал­ни инвестиции. В следващите дни Левс­ки може да продаде Гари Родригес за повече пари - но колко ще е печалбата от холандеца,след като за него бе плащана трансферна сума, взима висо­ка заплата и бонуси? Със сигур­ност чистите средства, постъпили от него в касата, ще са по-малко от тези от продажбата на младока.

В последните 6-7 години Левски успя да пласира в чуж­бина няколко свои юноши и от тях прибра нелоши пари - Ни­колай Михайлов (в Ливърпул за около 350 хиляди евро), Валери Домовчийски (в Херта за 1,6 млн. евро), Николай Димитров (в Касъмпаша за 500 хиляди ев­ро), Атанас Курдов (в Байер Леверкузен за 350 хиляди ев­ро), Живко Миланов (във Васлуй за 350 хиляди евро).

Като прибавим и парите от Анто­нио Вутов, общата сума нара­ства на 3,15 млн. евро. Тя трябваше да бъде далеч по-го­ляма. Защото очакванията към ДЮШ на Левски нараснаха още повече, след като клубът построи модерен пансион. За­ради недалновидна политика, липса на достатъчно подгот­вени и квалифицирани кадри обаче от "Герена" дълго време не успяха да извадят футбо­лист, който да наложат, раз­вият и продадат за прилична сума. А например Партизан Белград за същия период приб­ра 10 пъти повече пари за свои кадри.

В момента издръжката на ДЮШ възлиза на около 800 хи­ляди лева на година. При това почти всички тези средства се покриват от таксите на децата, както и дарения от родители.

Школата на Левски доста дълго време минаваше за най-модерната. Но вече не е така въпреки пансиона. Децата се нуждаят от нов изкуствен те­рен. На организираното съби­тие "Синята Коледа" бяха събра­ни стотина хиляди лева за под­мяна на настоящото вече дос­та износено покритие. Ре­монтът е планиран за пролет­та. На "Герена" имаха далеч по-грандиозни планове - трябваше да бъдат изградени още две ма­ломерни изкуствени игрища, трибуната на настоящото да бъде разрушена и вдигната от­ново и да й бъде поставена ко­зирка.

Трябваше да бъдат гото­ви и съблекални за ДЮШ, както и прилежащ медицински център. А отделно от това талантите се нуждаят от още един есте­ствен терен, въпреки че нов такъв бе построен. Изобщо си­туацията не е лека.

Учредителите на фенския тръст на Левски вече си пос­тавиха за задача да инвести­рат в създаването на мето­дика в клуба: привличането на опитни методисти, кондиционни специалисти, създаване­то на методика за подготов­ка на играчите и техническо оборудване. В изграждането на академия по образец на европейските клубове. От такава се нуждае Левс­ки. Защото въпреки че най-обсъжданото име в синьо през тази зима е Гари Родригес, то Антонио Вутов заслужава да­леч по-голямо внимание. Както и школата на "Герена".