Левски за пореден път отпадна по болезнен начин от евротурнирите. Сините напуснаха сцената в Лигата на конференциите, след като отстъпиха при изпълнението на дузпи на малтийския Хамрун Спартанс.

От бялата точка точен бе единствено най-младият - 18-годишният Марин Петков.

След това ударите на Цунами и Филип Кръстев бяха отразени от вратаря на гостите Хенри Бонело. Николай Михайлов пък не спаси нито един от четирите изстрела на малтийците и пълният "Георги Аспарухов" потъна в тишина.

Юношите на Левски с равенство и загуба срещу връстниците си от Лудогорец

"Сините" до 15 години направиха 1:1

Всъщност това бе и четвъртият пореден път, в който Левски отпада след изстрели от бялата точка, отбелязва "Тема спорт".

Сините само веднъж в историята си са ликували след дузпи. Именно така те записват отстраняване на славния Аякс. Това се случва в 1/8-финал от турнира за Купата на УЕФА през сезон 1975/76. Онзи тим на Левски губи с 1:2 гостуването в Амстердам. На реванша обаче с голове на незабравимия Павел Панов сините заличават аванса на нидерландците. 2:1 след 90 минути, без попадения в продълженията и следват дузпи. При тях Иван Тишански, Панов, Кирил Миланов, Красимир Борисов и Йордан Йорданов са безгрешни, а Хелинг се "схваща" и претъпканият "Васил Левски" избухва в екстаз. Това обаче си остава и последното такова продължаване.

През 1996/97 сините отпадат за втори път в историята си от Олимпия Любляна, като словенците се радват в София след изстрели от бялата точка. За Левски пропуски правят халфовете Тодор Зайцев и Николай Тодоров.

В четвъртък вечерта Станимир Стоилов страда като треньор. Преди 20 години го направи като играч на Левски. След загуба с 0:1 от Щурм Грац в Австрия, след 120 минути в нашата столица резултатът е същият. Мъри пропуска петата дузпа, а след това Данаил Бачков се проваля при 9-ата и напред продължават гостите.

През 2011/12 сините са елиминирани от Спартак Търнава, а дузпа не успява да отбележи Христо Йовов - изпуска първата.