Левски прекъсна серията си от 7 поредни победи. Няма нищо страшно и нищо толкова драматично в това. Рано или късно щеше да се случи

"Сините" не са някакъв страшен тим със суперзвезди. Дори на "Герена" могат да се радват, че не губят, а серията прекъсва с реми. Винаги е добре за един голям отбор, устремен към титлата, да не губи двубоите си.

Само че бе глупав начинът, по който Левски не взе срещата си. Люпко Петрович е голям, дори грандиозен треньор за родните стандарти, но в третия си голям мач през този сезон той направи същите грешки. С Лудогорец късметът проработи в последните минути, но срещу Марибор и ЦСКА-София сценарият бе един и същ. Левски поведе, при това направо от нищото. Точно както Франсис Нар се възползва от грешка на словенците в Лига Европа, така го направи и срещу отбора на Едуард Йорданеску.

В момент, в който Левски определено не играеше добре срещу по-слаб съперник, поведе и вместо да се възползва от това, се дръпна назад, повика съперника в половината си и накрая логичното се случи - тимът изпусна победата. В случая дойде от меко казано спорна дузпа. Въпросът обаче е, чеЛевски не може винаги да разчита да повежда с късмет и да клати съперника до последните минути, надявайки се да запази крехкото 1:0. Това не отговаря нито на философията, нито на историята, нито на качествата на офанзивните футболисти. Люпко е стара лисица, но когато оставя на пейката най-креативния си играч от началото на срещата е ясно, че Левски е прекалено респектиран от съперника.

Що се отнася до съперника - и там ситуацията е ясна. Цялото зомбиране на "Армията" няма автоматично да направи ЦСКА-София истинско ЦСКА, нито мачът Вечно дерби. Нито ще го направят факлите по Спас Русев, нито децата, които провокират Веселин Минев. Едно време децата се раждаха от ЦСКА, сега ги зомбират да са от ЦСКА-София. Нещата са различни. А колкото и напъни да правят на "Армията" от това зомбиране няма да замирише на Вечно дерби, а само на ловешки кюфтета.