Истинско чудо се случи днес! Шампионът на България Левски победи Спортист (Своге) в двубой от 10-ия кръг на "А" група. "Сините" се наложиха след истински трилър с 3:2 в Своге след попадение на Еньо Кръстовчев в 86-ата минута на двубоя.

Отборът на Георги Иванов-Гонзо се оказа в ролята на догонващ в резултата, след като в 5-ата минута Симов наказа грешка на Петков.

В 31-ата минута Йовов изравни след отлична асистенция на Телкийски. В 69-ата минута Георги Сърмов се разписа след пряк свободен удар.

И точно когато всички очакваха "сините" да запишат лесна победа, съдията отсъди дузпа в полза на Спортист за нарушение на Живко Миланов. Наказателният удар бе превърнат в гол от Антонов - 2:2.

Четири минути преди края Левски стигна до успеха след гол на Кръстовчев.

С трите точки Левски се премести в горната половина на таблицата и вече е на 7-о място. Отборът на Георги Иванов-Гонзо има 13 точки в своя актив и е на 12 след лидера ЦСКА.
Спортист е 15-и със 7 точки в своя актив.

СПОРТИСТ - ЛЕВСКИ 2:3