Левски победи с 3:0 втородивизионния Чавдар (Етрополе) в контролен мач, игран днес на едно от помощните игрища на стадион "Георги Аспарухов".

Треньорът на софиянци Ясен Петров заложи на резерви и юноши предвид предстоящото Вечно дерби с ЦСКА идната събота. Въпреки експерименталния състав "сините" контролираха събитията на терена и нито за миг не позволиха на съперника да си помисли за победа.

Още при първата си възможност Левски поведе. А това беше в 22-ата секунда след началния съдийски сигнал. Христо Стамболийски игра с глава, топката стигна до Иса, който се справи със защитата и вратаря на гостите.

Малко преди почивката защитникът Иво Иванов удвои с глава, след като засече центиране на Сашо Александров. Етрополци опитваха да застрашат Илиев, но опитите им удряха на камък.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха. Левски беше по-активния тим и в 62-ата минута Видович оформи класическия резултат след изстрел с глава. Гостите създадоха първото си положение в мача четвърт час преди края.

Юношата на "сините" Иво Михайлов бе изведен сам срещу вратаря Кирил Акалски, опита да стреля технично, но топката излезе на сантиметри от вратата в аут. Малко преди края на двубоя стражът на домакините трябваше да се намесва решително след ъглов удар.