Един от първите трансфери на Левски през лятото беше взимането на нов вратар. Това беше словакът Мартин Полачек, който по всяка вероятност най-често ще охранява "синята" врата през сезон 2018/19.

Досегашният титуляр и капитан на отбора през изминалия сезон -Божидар Митрев ще бъде негова алтернатива. Това е роля, която Божката е имал през по-голямата част от кариерата си на "Герена".

Резерва или не, Митрев ще влезе в историята на Левски, ако запише дори само една минута през следващото първенство. Той ще стане едва четвъртият вратар в историята на Левски, който ще има записани мачове в 10 сезона.

Божката дебютира на 4 ноември 2006 в един сибирски студ на "Герена". Във въпросния ден Левски победи Берое с 3:0. Оттогава Митрев има вече 9 сезона, в които обаче записа общо едва 63 шампионатни мача, пише "Меридиан Мач".

Мартин Полачек: В България ме определят за гигант

"Надявам се скоро да покажа на терена какво мога"