Александър Кашукеев е председател на УС на "Металснаб холдинг" АД и член на УС на СК Левски. Играл е активно футбол в миналото, като страстта му по най-популярната игра остава непокътната до момента. Дългоочакваното ново информационнно табло на стадион "Георги Аспарухов" вече е факт, а неговият "официален дебют" бе по време на последния шампионатен мач на Левски срещу Славия (2:0). Изграждането на ефектната метална конструкция на таблото във формата на буквата "Л" е дело на фирмата на г-н Кашукеев.     

- Г-н Кашукеев, любопитно е да кажете нещо повече за новото информационно табло на стадион "Георги Аспарухов"?
- Изпълнител на проекта е "Металснаб холдинг" АД и дъщерната му фирма "Технометал" ЕООД. Цената на проекта е над 300 000 лв. Както казахте, представлява уникална метална конструкция с формата на буквата "Л", която е 16 метра висока и с тежина над 50 тона.

Обшивката на съоръжението е от бял и син еталбонд, използвана е специална неръждаема ламарина. Конструкцията е изработена от различни сплави, произведени от най-престижни западноевропейски фирми. Гаранцията, която даваме, е за минимум 50 години
 
- Кой е авторът на проекта?
- Проектът си беше на футболния клуб Левски. Но самото негово изпълнение беше много сложна задача, която нашите експерти на място решаваха буквално всеки ден. Затова редица фирми се отказаха да се захванат с работата.

Много големи гаранции трябваше да се дадат. Проектирането и  направата на някои възли на металната конструкция, например, бе истинско предизвикателство. Също така работата на нашите хора беше силно затруднена от инфраструктурата на обекта.

След като беше разрушено старото табло, теренът не беше разчистен, останаха много отломки, които не бяха изнесени и пречеха. Нямаше и физическа възможност вътре в стадиона да влиза механизирана техника. Затова се принудихме да издигнем конструкцията на таблото с 160 тонни кранове, намиращи се извън стадиона.

Горд съм, че се справихме по най-добрия начин и то за 20 дни, извършвайки уникални операции.

- Идеята на шефовете на Левски беше таблото да бъде готово още за първия домакински мач от новото първенство, но не се получи...
-Не мога аз да коментирам този въпрос. Казах ви, че преди нас доста фирми са се отказали. А когато ние се хванахме със задачата, я изпълнихме за 20 дни срещу малко повече от 300 000 лв., което е поне с 40 процента по-ниска цена от реалната.

Но тази отстъпка нека да е подарък за отбора на Левски, който я заслужи със силното си представяне в България и в Европа. Искам да изразя специални благодарности за съвместната ни работа на г-н Баждеков и г-н Тодоров от страна на ПФК "Левски" и на инж. Димитър Цветков - зам. изпълнителен директор на "Металснаб Холдинг" АД и инж. Марин Георгиев - управител на "Технометал" ЕООД.    

- Г-н Кашукеев, какво смятате, че може да направи Левски в оставащите си мачове в Шампионската лига?
- Влизането в групите на Шампионската лига на български отбор е истински подвиг. Много е трудно обаче там наш тим да е конкурентно способен. За да бъде така, в нашето първенство трябва да има поне 8 сериозно конкуриращи се отбора.

А в момента нивото на футбола ни е много ниско, има само няколко открояващи се единици в Левски и ЦСКА. Мога да ви кажа, че в т.нар. провинциални клубове има не по-лоши играчи от тези в софийските и това ще си проличи, ако бъде преустановено толерирането на водещите клубове.

- А как приемате предложението за намаляване на броя на отборите в "А" група?
- Това би било категорично вредно, защото по този начин ще се унищожат редица футболни центрове.

- А като член на УС на СК Левски как гледате на идеята ПФК Левски да получи от държавата за дългосрочно стопанисване стадион "Раковски"?
- Мисля, че трябва да се обединят усилията на футболния и спортния клуб и стадионът да се ползва за упражняването на широк спектър спортове. Крайно време е държавата да започне да решава проблемите с развитието не само на футбола, но и на българския спорт като цяло, защото всяка една състезателна дисциплина има своята стойност.

Въздигането на българския спорт ще е свързано и със стопанския напредък на страната ни. Вижте Гърция - когато беше слаба икономически, имаше и слаб спорт, щом стана развита индустриална държава, съответно разви сериозно и нивото на своя спорт.