Бъдещият нападател на Левски Жеан Карлош влезе като резерва за тима си Фигейрензе, който победи Наутико като домакин в отложена среща от предпоследния кръг на бразилската серия "А". Във Флорианополис "Фигейра" спечели с 2:0 и зае 11-о място, което е последното, даващо право за участие във втората по сила надпревара на континента - за Купата на Южна Америка.

Фигейрензе започна по-добре срещата и още в 5-ата минута вратарят на гостите Фабиано трябваше да се намесва решително, избивайки удар с глава на Асприля след центриране на Андре Сантош.

Възползвайки се от игровото си предимство, домакините успяха и да открият резултата в 27-ата минута. Жеан Карлош, появил се като резерва на мястото на халфа Карлиньош, проби отляво и центрира в наказателното поле, където Руи пое топката и я прати в мрежата на Фабиано.

6 минути по - късно гостите, в чиито редици се завърна претърпелият автомобилен инцидент уругвайски нападател и ключова фигура Акоста, отправиха и първата си сериозна заплаха. След силно изпълнение на пряк свободен удар, дело на Сидни, топката срещна гредата на Уилсон.

Но след още 3 минути игра, публиката на "Орландо Скарпели" отново имаше повод да ликува. С красив гол Отасилио Нето покачи преднината на своя тим.

През второто полувреме отборът, воден от Алешандре Гало, не допусна изненада и се поздрави с победата срещу Наутико, който - въпреки загубата, се спаси от изпадане в серия "Б", благодарение на пораженията на Гояш и Коринтианс.

С този успех тимът от Санта Катарина събра актив от 52 точки и заема 11-о място в класирането, което е последното, даващо право на участие в турнира за Купата на Южна Америка. Фигейрензе е с равни точки с десетия в подреждането Атлетико Магаляйш, но е с по-лоша голова разлика.

Няколко часа след вечното дерби между Левски и ЦСКА идната неделя, в последния си мач в първенството, Фигейрензе ще хвърли всички сили за победа срещу Ботафого на "Енженяо". 3 точки със сигурност гарантират участие на тима в турнира за Купата на Южна Америка.

Още три отбора са по петите на "Фигейра" за място в надпреварата. Вашко да Гама, Спорт и Атлетико Паранаензе имат с точка по-малко от тима на Карлош.