Аржентинският Велес Сарсфийлд победи Коло Коло от Чили с 2:1 като домакин и поведе в класирането в група 7 на южноамериканския турнир по футбол за копа Либертадорес с актив от 10 точки. Гостите поведоха с попадение на Есекил Миралес още в осмата минута след отлично извеждащо подаване на Макнели Торес.

Пет минути по-късно Ернан Лопес изравни отблизо, а в 29-ата минута Сантиаго Силва донесе успеха на Велес с глава след центриране от фаул. В края Родриго Милар от Коло Коло получи червен картон. Депортиво Кито победи гостуващия Емелек с 1:0 в еквадорското дерби от пета група.

С единственото попадение Михаел Аройо в средата на втората част, уругвайският Расинг се наложи с 1:0 над гостуващия Индепендиенте Меделин (Колумбия) и със 7 точки се изравни с бразилския Коринтианс на върха на класирането в първа група. Сантиаго Остоласа отбеляза решаващото попадение четвърт час преди края.