Парагвайският Спортиво Лукено взе с 2:1 гостуването си на чилийския Аудакс Италиано и записа чудесен старт на участието с в Група 7 на Копа Либертадорес.

Аудакс бе сочен като фаворит, тъй като халфът Карлос Виянуева се намира в чудесна форма, а нападателното дуо Фабиан Орелана и Ренсо Янес е сред най-опасните в турнира.

Първият гол за гостите бе дело на Робер Сервин, който засече центриране от фаул на Игнасио Панигуа. Халфът на чилийците Мигел Анхел Ромеро изравни, след като Янес бе развинтил защитата на парагвайския тим.

Нападателят на Лугено Рубен Гигена на два пъти не успя да преодолее вратаря на Аудакс Марио Виясанти, преди Луис Нунес да се възползва от грешка на защитата на чилийците.

В добавеното време Нунес бе изгонен, тъй като получи втори жълт картон за груб фаул.

В Група 4 уругвайският Насионал също взе побета като гост, след като се наложи с 1:0 над перуанския Коронел Болонеси.

Бруно Форнароли вкара единственото попадение в мача само 8 минути след неговото начало, след като се възползва от грешка на защитата.

Играчите на Болонеси изтърваха чудесен шанс за изравняване, когато защитникът на Насионал Марин Лигера игра с ръка в наказателното поле.

Хуниор Рос пропусна отсъдената дузпа, но мексиканският рефер Марко Родригес поиска назначи преизпълнение на удара, тъй като вратарят Алексис Виери е мръднал преди сигнала.

Вторият опит на Рос бе изпълнен още по-слабо и за Виера бе лесно да спаси.

Мексиканския Чивас победи с 2:0 боливийския Сан Хосе. Халфът на домакините Едгар Солис откри резултата през първото полувреме.

Националът Рамон Моралес, който бе най-добрият на терена, почти удвои, но ударът му от фаул бе спасен. Нападателят Серхио Сантана вкара втория гол от дузпа и по този начин качи Чивас на първо място в Група 6.