Шампионът на Бразилия от последните три години Сао Пауло, започна новия сезон в националната лига с поражение 0:1 като гост на Флуминенсе.

Полузащитникът Маурисио вкара победното попадение още във 2-ата минута с шут извън наказателното поле. Бившият нападател на Олимпик (Лион) Фред, който сега играе за Флуминензе, тресна горната греда малко преди почивката пред едва 15 хиляди зрители на стадион "Маракана".

"Никак не е зле на старта да спечелим срещу трикратните шампиони", радваше се след мача старши треньорът на Флу Карлос Алберто Парейра, който водеше националния тим на Световните първенства през 1994-а и през 2006-а година, а в края на 2008-а година напусна Южна Африка.

В най-завързания мач Коринтианс без Роналдо в състава си падна у дома от Интернасионал (Порто Алегре) с 0:1. Нападателят на гостите Нилмар навърза петима защитници, след като овладя пас от аржентинския плеймейкър Андрес Д'Алесандро и след това вкара единствения гол. Роналдо, който има 8 гола след присъединяването си към Коринтианс и помогна за спечелването на първенството на щата Сао Пауло, беше оставен да почива за мача за Купата на страната през седмицата.

Друга голяма звезда - Адриано, също пропусна първия мач за сезона на новия си тим Фламенго. Бившият играч на Интер ще започне тренировки другата седмица, а тимът му отстъпи с 0:2 при гостуването си на Палмейрас. Играчите на Фла изпуснаха дузпа, а почти цял мач домакините играха с 10 души. Още в 14-ата минута бранителят Жанкарлош спаси чист гол с ръка на голлинията и беше отстранен. От 11-те метра обаче Жуан не успя да порази целта. Най-популярният бразилски тим откри резултата също от дузпа в 30-ата минута, реализирана от Клебер, а минута по-късно Рамирес добави още един гол.