Бразилският отбор Сао Паоло се класира за полуфиналите на турнира Копа Либертадорес след като отстрани сънародниците си от Атлетико Минейро. В реванша той отстъпи като гост с 1:2, но продължава напред след като беше спечелил първия мач с 1:0. Решаващ за успеха беше голът на чужд терен.

Атлетико беше много близо до класиране. Още в 12-ата минута той водеше с 2:0 след голове на Касерес и Карвальо. Три минути по-късно Майкон намали на 1:2. Опитите на Атлетико да вкара нов гол до края на мача се оказаха безлезултатни и той трябваше да отпадне от надпреварата.

На полуфинала Сао Паоло ще срещне победителя от двубоя между Росарио Сентрал (Аржентина)  и Атлетико Насионал (Колумбия). Първият мач, на който домакини бяха ажентинците, беше спечелен от тях с 1:0.