Отборът на Крузейро се наложи над тима на Каракас с 3:0 и оглави класирането в първа група на турнира за купа Либертадорес със 7 точки - с 1 повече от съперника си.

Нападателят Гилерме откри резултата още в 9-та минута след чудесно подаване на халфа Вагнер. В 28-та минута Рамирес покачи след асистенция на Марсело Морено. Самият Морено оформи класическото 3:0 в 64-та минута, преодолявайки защитник и вратаря на гостите Висенте Росалес.

С голове на Патрисио Урутиа и Жофре Гуерон отборът на Лига де Кито надделя над тима на Либертад с 2:0 в среща от осма група и оглави класирането с 4 точки. Домакините обаче решиха изхода на двубоя едва към края на
мача. Урутиа откри резултата в 71-та минута, а Герон сложи точка на спора 11 минути по-късно.

Колумбийският нападател Маурисо Молина донесе победата на Сантош над мексиканския Чикас (Гуадалахара) с 1:0 в двубой от шеста група. Молина се разписа със страхотен шут от 25 метра в горния десен ъгъл на вратата на Луис Мичел.

По този начин Сантос се изкачи на върха в тази група и увеличи на 22 мача серията си без загуба у дома в този най-престижен турнир в Южна Америка.