Крузейро продължи перфектния си старт на сезона в бразилското първенство, след като се наложи над Сантос с 4:0.

„Лисиците" са единственият тим с максимален брой точки от три мача, след като разгроми Сантос, който в четвъртък бе отстранен от мексиканския Америка от Копа Либертадорес.

Нападателят Гилерме откри резултата в 18-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а удвои преднината на Крузейро в 63-ата минута, след като стреля покрай вратаря Фабио Коща. Вагнер (на снимката) и Майкозуел оформиха крайния резултат.

Носителят на шампионския трофей Сао Пауло, който също през миналата седмица отпадна от Копа Либертадорес, остана без победа от началото на сезона, тъй като направи домакинско 1:1 с Коритиба пред едва 5000 зрители на „Морумби".

В 14-ата минута Рубенс Кардосо даде аванс на новака Коритиба, но само 11 по-късно Боргес изравни. Сао Пауло, който шампион през последните две години, има едва две точки от три мача.

Гояс пропусна възможността за първа победа през сезона и завърши с 9 души при домакинското равенство 1:1 с Ипатинга, който също е без успех от старта на първенството.

Поуло Байер изведе Гояс напред в 5-ата минута, но домакините се лишиха от Жулио Сезар, който бе изгонен в 69-ата минута за груб фаул, а 78-ата той бе последван и от Пауло Енрике. Само две минути по-късно Нето Байоно изравни след удар с глава.

С нови треньори начело Атлетико Паранаензе и Атлетико Минейро направиха 1:1 по между си. Роберто Фернандеш направи дебют на скамейката на Паранаензе, докато Алешандре Гало водеше съперниковият тим.

В събота Фигейрензе изигра първия си мач под ръководството на Гилерме Масуглия, но загуби с 0:4 от Витория.