Еквадорският Индепендиенте дел Вайе стана вторият финалист в тазгодишното издание на Копа Либертадорес. Във втория мач от полуфиналния сблъсък с Бока Хуниорс (Аржентина) еквадорците постигнаха победа като гост с 3:2. Те се класираха за финала след победа и в първия мач с 2:1.

Срещата започна отлично за домакините и още в 4-ата минута те вече водеха с 1:0 с гол на Кристиан Павон. В 25-ата минута обаче Луис Кайседо изравни.

През второто полувреме с два бързи гола на Бриан Кабесас в 49-ата и Хосе Ангуло в 51-вата минута гостите практически предрешиха изхода от двубоя. В 70-ата минута Николас Лодейро можеше да намали разликата, но пропусна 11-метров удар. Крайният резултат беше фиксиран отново от Павон в добавеното време на мача.

На финала Индепендиенте ще играе срещу колумбийския Атлетико Насионал.