С три гола в рамките на 8 минути чилийският шампион Коло Коло срази ЛДУ Кито в мач от група 1 на турнира Копа Либертадорес.

Аржентинският нападател Сесар Каранса откри в 57-ата минута, след като засече пас на Луис Фигероа. Защитникът Роберто Сереседа покачи на 2:0 само след 4 минути, а Лукас Бариос оформи крайното 3:0 в 65-ата минута след подаване на Родриго Милер.

Тази победа изкачи Коло Коло на първо място в класирането с 6 точки, колкото има и бразилския Спорт (Ресифе), но чилийците са с по-добра голова разлика. ЛДУ Кито, който миналата година стана първият еквадорски отбор, спечелил трофея, е на трето място с 3 точки.

Педро Гарсия вкара два гола в рамките на 8 минути през второто полувреме и помогна на Сан Мартин да спечели втора победа в група 3 на турнира. Перуанците удариха с 2:1 Насионал (Парагвай). В 71.ата минута пък Ебер Ариола върна едно попадение за гостите, които обаче остават на последно място в групата без точки.