
Празнуващият 100-годишния си юбилей през тази година Сан Лоренсо, който е единственият от петте големи клуба в Аржентина без трофей в копа Либертадорес, започна силно мача и още в 15-ата минута можеше да открие, но Гонсало Бергесио нацели гредата.
В 36-ата минута бранителят на домакините Гастон Агуире върна една топка към вратаря Орион, който обаче загуби контрол върху кълбото и позволи на Клаудио Билер да открие резултата с безценен гол на чужд терен за еквадорците. Само три минути по-късно Адриан Гонсалес изравни от фаул от 30 метра, но след почивката отличния изяви на Хосе Севалос не позволиха на Сан Лоренцо да стигне до обрат.
В друг четвъртфинален мач от надпреварата мексиканският Америка взе добър аванс от 2:0 срещу гостуващия Сантос (Бразилия). Парагвайският национал Салвадор Кабанас отбеляза и двете попадения за домакините. Той откри в 24-ата минута след изпълнение на корнер с удар между краката на вратаря Фабио Коща, а в 72-ата минута оформи крайния резултат след отлично извеждащо подаване на Херман Вия. Гостите успяха да вкарат гол минута преди края чрез Клебер Перейра, но попадението беше погрешно отменено заради засада.
Първи четвъртфинални срещи от Копа Либертадорес:
Сан Лоренсо (Аржентина) - Лига де Кито (Еквадор) - 1:1
Америка (Мексико) - Сантос (Бразилия) - 2:0