Еквадорската сензация ЛДУ Кито отстрани аржентинския Сан Лоренцо след изпълнение на дузпи и се класира за полуфиналната фаза на южноамериканския футболен турнир Копа Либертадорес.

Кито попадна за първи път сред топ 4 в Южна Америка след като надви с 5:3 Сан Лоренсо в дузпите, които трябваше да приключат спора между двата отбора, който не можа да бъде решен в двете равенства от по 1:1 в Еквадор и Аржентина.

Мексиканският Америка пък загуби с 1:0 от бразилския Сантос, но също се класира за полуфиналите, благодарение на домакинския си успех с 2:0, който оформи общия резултат на 2:1. Сантос стана поредният провалил се гранд и след като Аржентина и Бразилия имаха 10 от общо 16 отбора в преките елиминации, само един ще представлява една от двете държави на финала.

Дамиан Мансо отбеляза в 26-та минута пред 45-хилядната публика на ЛДУ, но Гонсало Бергесио изравни за Сан Лоренсо две минути след първия съдийски сигнал за втората част на мача. Аржентинският клуб игра цял час с човек по-малко след червения картон на Хуан Мануел Торес.

През второто полувреме пък падна единственият гол в Бразилия, след като Клебер Перейра не остави шанс на звездата на гостите Очоа с удар с глава, който обаче не бе достатъчен за играчите на Сантос за крайна победа в полуфиналния сблъсък.