копа либертадоресЗащитаващият титлата си Интернасионал (Бразилия) се спаси от срамно отпадане още в първата фаза на турнира за Копа Либертадорес след като победи трудно еквадорския Емелек с 2:1.

В другите срещи от изминалата нощ парагвайският Серо Портено не позволи на Депортес Толима от Колумбия да се класира за втората фаза след като спечели с 1:0, макар и с доста оспорван гол. Реал Потоси от Боливия запази шансове да продължи напред след като записа първата си победа в последните пет мача и се наложи с 3:1 над бразилския Парана.

Капитанът Фернандао се върна в игра за Интернасионал и отборът успя да вземе втори успех над Емелек. При всички други случаи Интернасионал щеше да се закотви на дъното на Група 4 и на практика да загуби шансове за втората фаза.

Ярли откри резултата в 36-ата минута, но Микаел Аройо (на снимката вдясно) изравни. В 51-ата минута Александър Пато заби победния гол за Интернасионал след пас на Рубенс Кардосо. Интернасионал вече има 7 точки, с толкова е и Насионал от Уругвай, а лидерът Велес Сарсфийлд от Аржентина има 8. Емелек остана на дъното на класирането с едва 3 точки за огромно неудоволствие на 4000 души по трибуните на стадион "Джордж Капуел", където се игра мачът. Сред зрителите беше и президентът на Еквадор Рафаел Кореа.

В Асунсион спорен гол на Густаво Моринихо донесе победата на Серо Портено над Депортес Толима. Вратарят Агустин Хулио изнесе отличен мач, но в 81-aта минута не успя да реагира добре на шут, при който топката премина през краката на няколко защитници.

Серо Портено имаше по-добро нападение, а освен това игра с човек повече през последния половин час. Отличните изяви на Хулио обаче спасиха колумбийците от разгром. При попадението на Моринихо треньорът на Толима и играчите протестираха, че голмайсторът е бил в засада, но съдията Роберто Силвера не уважи претенциите им.

В трета група водят Гремио, Серо Портено и Толима с по 7 точки като Гремио има и мач по-малко. Кукута (Колумбия) е с 3 точки и в сряда приема бразилския гранд. Двата тима, които продължават напред, ще се определят на 24-и април, когато Толима играе с Кукута, а Гремио е домакин на Серо Портено.

В Ла Пас Реал Потоси победи бразилския Парана с 3:1 и остана в борбата за второто място в пета група. Фламенго няма загуба и не може да бъде изместен от първото място. Реал Потоси и Парана имат по 6 точки, крайното подреждане в челото ще се определи на 18-ти април, когато Потоси гостува на Фламенго, а Парана приема аутсайдера Маракаибо от Венецуела.