С хеттрик на Мартин Палермо Бока Хуниорс победи мексиканския Атлас с 3:0 като гост и се класира за полуфиналите на турнира Копа Либертадорес. Бока допусна 2:2 на своя стадион в първия мач преди седмица, но на реванша не остави никакви шансове на мексиканците.

Палермо вкара и трите си гола в рамките на 18 минути и бързо охлади надеждите на мексиканските фенове. Нападателят откри головата си сметка в 20-а минута след пас на Хуан Роман Рикелме, а в 34-а и 38-а минути дооформи хеттрика си.

В друга четвъртфинална среща-реванш Флуминензе драматично елиминира шампиона на Бразилия Сао Пауло след решителен гол на Вашингтон в последната минута пред 70 000 зрители на Маракана. Флу загуби първия мач с 0:1, но на реванша спечели с 3:1 и с общ резултат 3:2 се класира напред.

Вашингтон откри резултата в полза на домакините в 12-а минута, но в 71-а минута играещият под наем от Интер Адриано изравни за Сао Пауло с шестия си гол в турнира. Само минута след това Додо отново даде аванс на Флуминензе.

Домакините обаче се нуждаеха от още един гол, за да продължат напред и стигнаха до него в заключителните секунди на мача. Сао Пауло остана с човек по-малко в 84-а минута, след като Жоилсон получи два жълти картона за три минути.

Вратарят на Сао Пауло Рожерио Сени спаси два стопроцентови гола на Габриел и Тиаго Невеш към края, но в последната минута бе безпомощен след удар с глава на Вашингтон след корнер.