Гремио запази лидерската си позиция след 15-ия кръг на бразилското футболно първенство, въпреки че стигна само до 1:1 като домакин на шестия Палмейрас. Алекс Минейро изведе гостите напред от дузпа в 63-ата минута, но пет минути по-късно Андерсон Пико изравни.

Така Гремио продължи серията си на шест мача без загуба и с 29 точки и лидер в класирането на точка пред Фламенго, който направи 0:0 у дома срещу Ботафого. Крузейро се възползва от ситуацията и след успех с 3:1 като гост на предпоследния Флуминензе се изкачи на трето място с 27 точки.

Витория се свлече на четвърто място с 26 точки след загуба с 1:2 на терена на Атлетико Минейро Шампионът Сао Пауло запази шансове за титлата след успех с
3:1 над Португеза. Така тимът събра 26 точки и изостава само на 3 точки от първото място.

С три гола от дузпи през първото полувреме на Клебер Перейра закъсалият гранд Сантос победи гостуващия Васко да Гама с 5:2.

Колумбийският нападател Маурисио Молина вкара другите два гола за домакините, които обаче остават в зоната на изпадащите на 18-ото място с 14 точки, след като имат само 3 победи от началото на сезона.

Последният в класирането Ипатинга върна надеждите си за спасение след минимален успех с 1:0 над гостуващия Интернасионал. С третата си победа за сезона домакините събраха 13 точки, но продължават да са на дъното.

Наутико - Коритиба - 1:2

Начело в класирането е Гремио с 29 точки, пред Фламенго с 28, Крузейро с 27, Витория и Сао Пауло с по 26 и Палмейрас с 25 точки.