Защитаващият титлата си Естудиантес победи с 2:0 домакина Хуан Аурич и се изкачи на върха на класирането в група 3 на турнира за копа Либертадорес. Аржентинците събраха 10 точки, но имат само точка аванс пред Алианса Лима, който е с мач по-малко и може да се върне на върха на класирането дори при частичен успех над аутсайдера в групата Боливар.

Футболистите на Естудиантес имаха проблеми през първата част на терена с изкуствено покритие в Чиклайо, но след почивката стигнаха до заслужена победа. Най-добрият в мача Хосе Соса премина трима защитници на съперника и изведе отлично Гастон Фернандес, който не пропусна да изведе тима си напред отблизо в 51-ата минута.

Родриго Брана удвои аванса на аржентинците с рядък гол в средата на второто полувреме. Той се пребори за една спорна топка в центъра на терена, откъдето с прецизен удар прехвърли вратаря Диего Моралес. В края Хесус Алварес и Луис Техада получиха червени картони и домакините завършиха мача с 9 души.

В среща от четвърта група аржентинският Ланус измъкна 1:1 като гост на Либертад от Парагвай с човек по-малко. Домакините поведоха още във втората минута с попадение на Адалберто Роман от фаул. Малко преди почивката Сантиаго Салседо получи втори жълт и червен картон за Ланус, но в 84-ата минута аржентинците стигнаха до точката след изравнително попадение на Миксимилиано Веласкес с удар от малък ъгъл по диагонала.