Лидерите Палмейрас и Гремио постигнаха победи в 28-ия кръг на бразилското първенство. Шампионът Сао Паоло също победи като гост и запаази шансовете си за защита на титлата от миналия сезон.

Доскорошният бразилски национал Денилсон бе в основата на успеха на Палмейрас над Атлетико Минейро с 3:1, записвайки гол и асистенция. По този начин, Палмейрас задържа лидерската си позиция, макар че има равни точки (по 53) с Гремио, който пък се наложи над Ботафого с 2:1 в дербито на кръга.

Изненадващо Ренан Оливейра откри резултата за Атлетико (Минейро) в 31-та минута. Левият бек Леандро обаче изравни две минути преди почивката, след като бе изведен от нападателя Алекс Минейро.

Тогава Денилсон влезе като резерва и асистира за попадението на същия Алекс Минейро в 63-та минута и сам отбеляза третия гол в 79-та минута. Вс4е пак, трябва да се отбележи, че гостите играха близо час с човек по-малко, той като в 37-та минута за втори жълт картон от терена бе отстранен нападателят Маркес.

Гремио сложи край на серията си от четири мача без победа, надигравайки Ботафого с 2:1. И тук гостите първи откриха резултата чрез Силва в 31-та минута.

Полузащитникът Дъглас Коща изравни буквално в ответната атака, а защитникът Ревер донесе трите точки с точен удар в 63-та минута.

Шампионът Сао Паоло запази шансовете си да защити титлата си, след успех с 3:1 при визитата на Ипатинга. Жеан (4), Родриго (40) и Вагнер (78) вкараха за гостите, а Адесон (15-дузпа) отбеляза почетното попадение за домакините.

Вашку - Фигейрензе 2:4

Начело във временното класиране са Палмейрас и Гремио с по 53 точки, пред Крузейро, Фламенго и Сао Пауло с по 49, Коритиба с 44 и други.