Бразилският Интернасионал е новият носител на Копа Либертадорес след спечели и втория финален мач срещу мексиканския Чивас Гуадахара. Тимът от Порто Алегре победи с 3:2 у дома през отминалата нощ и вдигна трофея. Бразилците спечелиха с 2:1 в Мексико преди седмица.

Чивас не бяха се отказали след първия мач и водеха на почивката с 1:0 след гол на Мора в 42-ата минута. Това накара Интернасионал да се събуди и в 61-ата минута Собис изравни, а 15 по-късно Леандро взриви трибуните с втори гол и вече всичко беше решено.

В 89-ата Джулиани зарадва 60 000 фена на "Бейра Рио" с трети гол за домакините, а точно преди края на мача Омар Браво фиксира крайния резултат - 3:2. Това е втори трофей за Интернасонал за Копа Либертадорес след този от 2006-а година.

След това колорадос (червените) спечелиха и световната клуба купа след победа с 1:0 над Барселона. Сега най-вероятно те ще играят срещу адаша си от Италия Интернационале в спор за трофея този сезон.