Бразлия постигна разгромна победа с 4:0 като гост на Уругвай. Успехът е исторически за "селесао", тъй като е първи за тях на стадион "Сентенарио" в Монтевидео.

Даниел Алвеш откри за Бразилия още в 12-ата минута. В 36-ата Жуан удвои след удар с глава.

След почивката "кариоките" продължиха с добрите си изяви. Бяха минали само 7 минути от второто полувреме, когато Луиш Фабиано завърши прекрасна атака, преминала през Кака и Елано за 0:3. В 65-ата голмайсторът бе изгонен, но и това не смути играта на Бразилия.

В 75-ата минута Кака оформи крайното 0:4 от дузпа, а в края на мача урусите също останаха с 10 души, след като червения картон видя Перейра.

С успеха "селесао" оглави квалификационната група в зона "Южна Америка" с 24 точки. Ургугвай пък са едва на петата позиция със 17т.