Себастиан Абреу и Фабио Ферейра донесоха втората поредна купа Гуанабара за бразилския  Ботафого. "Пантерите" надвиха с 2:0 местния си съперник Вашку да Гама в среща, с която бе отбелязано преполовяването на първенството на щата Рио де Жанейро.

Бранителят Ферейра откри за Ботафого в 70-ата минута, а уругвайският нападател Абреу, известен с прякор "Лудия", вкара от дузпа в 84-та минута за крайното 2:0.

Благодарение на тези две попадение Ботафого ще играе мач за титлата на щата срещу победителя от купата на Рио - втора част от шампионата, която ще определи и втория претендент за титлата.

В шампионата на щата Сао Пауло продължава бляскавото си представяне отборът на Сантос, който надви с 2:1 Мирасол. Тимът на Робиньо продължава да е начело на класирането. В дербито на кръга пък Палмейрас победи с 2:0 Сао Пауло.