Бока Хуниорс спечели титлата в аржентинското първенство „Апертура", въпреки че загуби с 0:1 от Тигре в последния мач от плейофите.

Бока, Тигре и Сан Лоренсо завършиха с по три точки в тристранния плейоф, имащ за цел да определи шампиона в Аржентина, но "синьо-жълтите" взеха титлата заради по-добрата си голова разлика в крайното класиране. Бока има +1, Тигре - 0, а Сан Лоренцо - -1.

Това е 23-ата титла на Бока в сегашния формат на първенството, създаден през 1931 г., когато футболът в страната става професионален. Те обаче са на 10 титли от основния им съперник Ривър Плейт. Трофеят за Бока е първи от пет първенства насам, което до някаква степен е изненадващо предвид доминацията на тима наред с Ривър Плейт. Последният им успех бе през сезон 2005/06 в шампионата на Клаусура 2006.
Апертура и Клаусура се играят по веднъж всяка година, като 20 тима се срещат по веднъж.

В днешния мач Бока бе без своя плеймейкър Хуан Роман Рикелме, който изтърпяваше наказание. В първите минути Бока имаше по-добрите шансове да открие резултата чрез Фигероа и Датоло, докато голмайсторът на шампионата Морел, пропусна да отбележи за Тигре.

В 68-ата минута Леандро Ласаро изведе символичните гости напред в резултата, след като се възползва от центриране на Матиас Хименес и с глава огорчи Хавиер Гарсия. Последният веднага бе заменен от Хосуе Аяла.

Ако Тигре бе отбелязал втори гол, то щеше да стигне до първата си титла в своята над 100-годишна история. В добавеното време Родриго Паласио от Бока Хуниорс разкара топката и получи втори жълт картон, но въпреки че тимът остана с човек по-малко, успя да удържи резултата и да спечели Апертура 2008.