Аржентинският Бока Хуниорс предреши финалната битка за Копа Либертадорес, след като в първа финална среща победи с класическото 3:0 бразилския Гремио.

Водени от звездите на тима Мартин Палермо и Рикелме футболистите на Бока бяха  господари на положението през цялото времетраене на срещата и не позволиха на бразилския тим да покаже на какво е способен.

Пръвият гол в срещата падна в 18-ата минута на двубоя, когато Паласио беше най-съобразителен и вкара кълбото в мрежата. До почивката не падна нов гол, а гостите бяха доволни от развитието на срещата.

През втората част Гояно от Гремио беше изгонен от главния съдия Хорхе Ларионда от Уругвай и бразилците продължиха срещата в намален състав.

Това оказа влияние на играта и в 73-ата минута Рикелме вкара нов гол, покачвайки резултата на 2:0.

Точка на спора в срещата сложи Ледесма, който вкара трети гол в 89-ата минута и предреши спора за трофея.