Бившият футболист на Лудогорец (Разград) Алекс Сантана сложи край на серията от 18 поредни мача без загуба на Палмейрас в най-престижния южноамерикански турнир Копа Либертадорес, след като вкара единствения гол за победата на Атлетико (Паранензе) с 1:0 в първа полуфинална среща.

Сантана, който напусна Лудогорец тази година и се завърна в Бразилия, отбеляза единствения гол в 23-та минута. Неговият съотборник Уго Моура бе изгонен в 70-та минута с втори жълт картон, но Атлетико удържа и има предимство преди реванша на 7 септември.

В последните си 18 мача за Копа Либертадорес преди срещата с Атлетико, Палмейрас бе с 14 победи и четири равенства. Това е първото поражение за бразилците в турнира от 19 май 2021, когато Дефенса и Юстисия спечели с 4:3 в груповата фаза.

Палмейрас спечели последните две издания на Копа Либертадорес, а Атлетико Паранензе все още няма трофей. През 2005 отборът на Алекс Сантана стигна до финал, който обаче загуби с 0:4 срещу Сао Пауло.

Сантана има 78 мача и 14 гола за Лудогорец в рамките на две години. Той бе закупен с трансферна сума от Атлетико Паранензе през месец юли тази година.

Фламенго от Бразилия и Велес Сарсфийлд от Аржентина ще се срещнат в другия полуфинал. Първият мач е на 1 септември, а реваншът е седмица по-късно.