За първи път три отбора ще си оспорват титлата в Аржентина, във финален плейоф помежду си.

Сан Лоренсо, Бока Хуниорс и Тигре завършиха с равен брой точки и по регламента в Аржентина при това положение спорът за титлата ще се реши след допълнителен плейоф помежду им.

Още преди този, последен кръг трите отбора имаха равен брой точки, никой от тях не сбърка и запазиха шансовете си да се короноват като шампион на Апертура 2008.

Сан Лоренсо спечели при гостуването си на Архентинос с 1:0, като единственото попадение бе дело на Гонсало Берхесио още в 7-ата минута на двубоя. „Синьо-червените" завършиха мача с човек повече след като в 85-ата мин Кануто от състава на Архентинос получи червен картон.

Бока Хуниорс победи в домакинството си на Колон с 3:2. Бока успя да поведе в резултата с 3:0 след две попадения на Лусиано Фигероа в 9-ата и 27-ата минута, а между тях сред голмайсторите се записа и Хуан Роман Рикелме в 13-ата мин. Преди почивката гостите върнаха един гол чрез Николас Торес, а в 52-ата мин. Лукас Валдемарин вкара за крайното 3:2.

Най-изненадващо на своеобразния финал, е присъствието на Тигре, който нито един път в 106-годишната си история не е печелил титла. Отборът едва през миналата година се завърна в първа дивизия, но независимо от силното си представяне както през миналия, така и през този сезон, това е огромен успех. Тигре стигна до минимален успех с 1:0 срещу гостуващия Банфийлд. Автор на гола бе Мартин Морел в 38-ата мин.

За да определят новия шампион Сан Лоренсо, Бока Хуниорс и Тигре ще играят по един мач помежду си на неутрален терен, на 17, 20 и 23 декември.