В квалификационна среща за световното първенство през 2010г. в зона Южна Америка тимът на Аржентина претърпя загуба като гост на Колумбия с 1:2. На стадион "Ел Кампин" в столицата Богота "гаучосите" трябваше да играят през по-голямата част от времето с човек по-малко, след като Карлос Тевес бе изгонен.

Нападателят на Манчестър Юнайтед бе пратен под душовете от рефера Хорхе Ларионда в 24-ата минута на срещата. Причина за това стана удар на Карлитос срещу бранителя на колумбийците Рубен Бустос.

Въпреки численото неравенство Аржентина откри резултата в 36-ата минута. Хуан Роман Рикелме, който е все по-близо до завръщане в Бока Хуниорс, изпълни бързо свободен удар и подаде на Меси, а халфът на Барселона свърши останалото.

През второто полувреме обаче колумбийците натиснаха в търсене на изравняването и 4 минути след началото на частта влезлият като резерва Макнели Торес удари гредата.

В 62-ата минута обаче нищо не можа да почмогне на Роберто Абондансиери. Ветеранът на вратата на Аржентина трябваше да види как топката влиза в мрежата на вратата му след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Рубен Бустос.

8 минути преди края на срещата Рентерия бе изведен в наказателното поле излъга Абондансиери и опита изстрел. Съотборникът му Дайро Морено бе на място и довкара топката във вратата за 2:1 в полза на Колумбия.

След този двубой колумбийците събраха актив от 8 точки и вече са трети в класирането в групата, докато Аржентина е с 10 точки и може да изгуби лидерството си още в този кръг.